Obywatelskie Forum Samorządowe

Wydarzenia

2007-07-05 18:44:55

Wiele twarzy Jacka

Jedną z najbardziej znanych i ciekawych postaci czechowickiego życia społecznego jest Jacek Gruszka. Działanie dla swego środowiska rozpoczął już w latach szkolnych.
Czytaj więcej →
2007-07-05 18:42:47

Przygoda pod żaglami

W ciepłej atmosferze, „pokropionej letnim deszczykiem”, 22 czerwca odbyła się w Zarzeczu nad Żywieckim Morzem „Przygoda pod żaglami”. W przygodzie wzięło udział ponad sto dzieci oraz ich opiekunów ze Stowarzyszenia Rodziców i Dzieci Niepełnosprawnych „Wsparcie” w Czechowicach-Dziedzicach oraz z Domu Dziecka na Starej Wsi w Pszczynie pod kierunkiem Elżbiety Motyki.
Czytaj więcej →
2007-07-05 18:38:56

Bogaty czerwiec z OFS

Mamy pełnię sezonu rajdowo-wycieczkowego. Najlepiej widać to na harmonogramach zajęć animatorów kultury z Obywatelskiego Forum Samorządowego. W maju zorganizowali już trzy „Rajdy za złotówkę”, zawody na orientację oraz kros rowerowy. W imprezach OFS uczestniczyło w tym miesiącu kilkuset m11ieszkańców Czechowic-Dziedzic i okolicy. Jak poinformował nas członek zarządu OFS Grzegorz Lubecki, w czerwcu szykują się kolejne imprezy.

Czytaj więcej →
2007-07-05 18:37:19

Pływackie pasje Stanisława Londzina

Drugie miejsce w niedawnych Mistrzostwach Polski Harcerzy w Pływaniu zajęła XIV Drużyna Harcerska „Matnia” ZHP w Czechowicach-Dziedzicach, którą od lat kieruje jej twórca phm Stanisław Londzin. Drużynowy powiada, że coraz lepsze wyniki czechowickich zuchów i harcerzy są efektem planowego działania.

Czytaj więcej →
2007-07-05 18:34:47

Rajd spółdzielczy

27 maja – przy nie najlepszej, ale „marszowej” pogodzie – odbył się Rajd Spółdzielczy. Imprezę zorganizowali animatorzy życia społecznego z Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Obywatelskiego Forum Samorządowego oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Dobrym duchem przedsięwzięcia był – tryskający jak zwykle humorem – organizator znanych nie tylko w Czechowicach-Dziedzicach „Rajdów za złotówkę” – Grzegorz Lubecki z OFS.

Czytaj więcej →
2007-07-05 18:32:45

Miał być równy podział

Rozmowa z przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach dr Jadwigą Paździorową z Obywatelskiego Forum Samorządowego.
Czytaj więcej →
2007-07-05 18:27:58

Matnia na podium

Z Bydgoszczy wróciła ekipa pływaków XIV Drużyny Harcerskiej „Matnia” w Czechowicach-Dziedzicach. Drużyna czechowickich sportowców uczestniczyła w XVI Harcerskich Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Zawodnicy znad Białki i Wisły reprezentowali Chorągiew Śląską ZHP i osiągnęli życiowy sukces. Zdobyli bowiem drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustąpiwszy pola jedynie reprezentacji Chorągwi Gdańskiej ZHP. Wyprzedzili natomiast m. in. silną reprezentację gospodarzy z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej.
Czytaj więcej →
2007-07-05 18:24:13

Tomaszczyk nadal liderem OFS

21 marca 2006 r. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Stowarzyszenia Obywatelskie Forum Samorządowe. Sprawozdanie za ubiegły rok złożył ustępujący prezes Zarządu OFS Grzegorz Tomaszczyk.
Czytaj więcej →
2007-07-05 18:15:26

...pożegnaliśmy Franciszka Pępka...

Około 1000 osób pożegnało w poniedziałek 5 czerwca 2006 r. Franciszka Pępka. W ostatniej drodze towarzyszyli mu – oprócz małżonki, dzieci i najbliższej rodziny – koledzy i podwładni z Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego SA, współpracownicy z Polski i Czech, samorządowcy z Czechowic-Dziedzic, przyjaciele z Obywatelskiego Forum Samorządowego i wielu innych ludzi, którzy znali Go jako prawego, uczciwego i zasadniczego człowieka.
Czytaj więcej →
2007-07-05 16:51:56

Władek, miałeś rację!

Kiedy jesienią ubiegłego roku przy drodze szybkiego ruchu w CzechowicachDziedzicach, pomiędzy ul. Węglową a wiaduktem, zaczęto stawiać ochronne ekrany akustyczne, niektórzy mieszkańcy okolicznych domów nie mogli wyjść z podziwu. – Więc jednak! J ak to było możliwe? Właściwie do dziś tylko nieliczni wiedzą, że do postawienia w tym miejscu ekranów przyczynił się głównie jeden człowiek: Władysław Duranek, który starał się o to od ośmiu lat.
Czytaj więcej →

Strony:Wycieczka 1-dniowa

Wycieczka 1-dniowa

Rajd pieszy plus

Rajd pieszy plus

Wycieczka 1-dniowa

Wycieczka 1-dniowa


Logowanie